Archiwum aktualności: wszystkie kategorie

Wykaz publikowanych aktualności.
 • Dzień Dziecka
  (Zam: 01.06.2023 r., godz. 14.00)    50

  1. czerwca to wyjątkowe święto w kalendarzu. Dzień Dziecka, bo o nim mowa, to czas, w którym każdy maluch powinien czuć się wyjątkowo. I tak było! W czwartek, na terenie Domu Wiejskiego, odbyła się wspaniała impreza, w której uczestniczyły przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej z Olszewnicy Starej. Cudowni rodzice przygotowali i przeprowadzili szereg atrakcji. Dzieci, zajadając smaczną watę cukrową, rozwijały kreatywność przy wielu stanowiskach, takich jak: robienie bransoletek, składanie i malowanie smoków oraz domków z tekturowych szablonów, robienie tatuaży, malowanie twarzyczek, przechodzenie przez ścieżkę sensoryczną oraz tworzenie własnych przypinek pod czujnym okiem kadry Fundacji Dzieciom ,,Zdążyć z Pomocą". O animacje artystyczną zadbały ,,Hopsasanki Cioci Anki", z szefową na czele, czyli Anną Balcer - naszym utalentowanym nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej.
 • Dzień Rodziny
  (Zam: 30.05.2023 r., godz. 09.00)    29

  26 maja 2023 roku w naszym przedszkolu miała miejsce wspaniała uroczystość. Przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Taty. Przybyłych na uroczystość rodziców dzieci zaprosiły na program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję. Rodzicom towarzyszyły niesamowite emocje: uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy, piosenek oraz podziwiali układy taneczne w wykonaniu przedszkolaków.
 • Eko strażnicy w przedszkolu
  (Zam: 19.05.2023 r., godz. 09.00)    66

  W ramach realizacji projektu Eko strażnicy uczniowie z klasy trzeciej odwiedzili grupy przedszkolne oraz klasy pierwsze i drugie. Opowiedzieli o projekcie, w którym bierze udział cała szkoła. Przekazali dzieciom wskazówki jak oszczędzać prąd. W salach zawisły znaki przypominające o całej akcji.
 • Motylki zakładają ogródek
  (Zam: 18.05.2023 r., godz. 09.00)    66

  16.05.2023r. Grupa Motylki na zajęciach gościła mamę Anastazji- Panią Marzenę Kniaź. Dzieci wysłuchały bajki pt. "Kastor uprawia fasolkę" i zapoznały się z cyklem rozwoju fasolki. Motylki w ramach podsumowania zajęć założyły własny ogródek o który będą troszczyć się, aby fasolkom niczego nie brakowało.
 • Trzecioteścik
  (Zam: 17.05.2023 r., godz. 09.00)    57

  Uczniowie klasy trzeciej w czwartek 11 maja wzięli udział w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów tzw. trzecioteściku. Sprawdzian składał się z trzech części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Uczniowie w strojach galowych, z pełną powagą i przejęciem rozwiązywali zadania. Poradzili sobie wspaniale!
 • "Calineczka"
  (Zam: 16.05.2023 r., godz. 09.00)    58

  15 maja dzieci z naszej placówki wybrały się na wycieczkę do Ratusza Miejskiego w Legionowie na teatrzyk pt. " Calineczka". Spektakl wypełniony był muzyką, piosenkami oraz efektami świetlnymi. Dzieci z wielką uwagą śledziły grę aktorów i losy małej dziewczynki Calineczki. Na zakończenie tej historii aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
 • Jak dojadę do...
  (Zam: 15.05.2023 r., godz. 09.00)    64

  Kwiecień i maj na zajęciach informatycznych minął na poszukiwaniu informacji dotyczących rozkładów jazdy pociągów. Uczniowie również zapoznali się że stroną internetową PKP. Dostali również rozkład jazdy dzięki, któremu mogli odpowiednio zaprogramować pociąg, aby zatrzymywał się w wyznaczonych miejscach.
 • Sukces goni sukces
  (Zam: 08.05.2023 r., godz. 14.00)    105

  W dniu 8 maja br. odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Książce. Jest to konkurs, który od kilku lat promuje czytelnictwo wśród młodych mieszkańców Gminy Wieliszew. W tym roku uczniowie prezentowali swoją wiedzę dotyczącą lektury "Sposób na Elfa " autorstwa Marcina Pałasza. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas drugich: Barbara Czajkowska, Wojciech Czajkowski, Zofia Bziuk. W konkursie brali udział przedstawiciele szkół z terenu naszej Gminy. Po podsumowaniu wyników okazało się, że nasza drużyna okazała się najlepsza. Serdecznie gratulujemy!!!
 • Czytanie "Magiczna Moc Bajek"
  (Zam: 08.05.2023 r., godz. 10.00)    53

  28.04.2023r. Grupę Motylki odwiedziła mama Mieszka, Pani Monika, która w ramach projektu "Magiczna Moc Bajek", przeczytała dzieciom bajkę pt." Co wyPanda a co nie wyPanda". Dziękujemy Pani Monice za poświęcony czas.
 • "Wiwat maj, trzeci maj"
  (Zam: 03.05.2023 r., godz. 09.00)    97

  Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski uczniowie klas drugich przygotowali część artystyczną.