Archiwum aktualności: wszystkie kategorie

Wykaz publikowanych aktualności.
 • Gminny konkurs z języka angielskiego
  (Zam: 28.02.2024 r., godz. 14.00)    40

  Zachęcamy uczniów z klas I-III z terenu naszej Gminy do udziału w konkursie
 • Świetlicowy Dzień Dinozaura
  (Zam: 28.02.2024 r., godz. 09.00)    49

  26 lutego w naszej świetlicy obchodziliśmy dzień dinozaura. Uczniowie zdobywali wiedzę na temat fascynujących prehistorycznych stworzeń, poznali ciekawostki z ich życia. Po części teoretycznej, dzieci, poprzez zabawę, odkrywały ślady dinozaurów i zostały małymi paleontologami.
 • Dzień Kota
  (Zam: 23.02.2024 r., godz. 11.00)    500

  W poniedziałek 19 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Nasze przedszkolaki zamieniły się tego dnia w futrzaste zwierzaki, wkładając czarne ubranka i maski. Niektórym wyrosły nawet wąsy. Dzieci omówiły części ciała kota, była też kocia gimnastyka. Nie mogło zabraknąć także kocich prac plastycznych oraz łamigłówek. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak dbać o koty, poznały kilka ciekawostek na ich temat oraz rasy kotów.
 • Podróż klasy 2B
  (Zam: 23.02.2024 r., godz. 09.00)    496

  W ubiegłym tygodniu, uczniowie klasy 2B wybrali się w "podróż" do najzimniejszych terenów na Ziemi - Arktyka i Antarktyda. Polscy naukowcy Alina i Czesław Centkiewiczowie, którzy kilkukrotnie brali udział w wyprawach na Antarktydę oprowadzili nas po tytułowej "Zaczarowanej zagrodzie". Po omówieniu treści, przeczytanej lektury oraz zgłębieniu wiedzy na temat pingwinów i Antarktydy, postanowiliśmy wykonać jej makietę.
 • Zajęcia profilaktyczne
  (Zam: 22.02.2024 r., godz. 22.00)    520

  W miniony poniedziałek w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z Panią Anną Buczek. Pani Ania Buczek jest koordynatorem ds. profilaktyki z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć grupowych, pedagogiem specjalnym, socjoterapeutą.
 • Mobilne Planetarium
  (Zam: 19.02.2024 r., godz. 09.00)    495

  W piątek 16 lutego dzieci z naszej placówki uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium. Dzięki pokazom dowiedziały się i zobaczyły jak powstaje wszechświat, Układ Słoneczny. Pokaz, dla każdej z grup, odbył się w specjalnej kopule, które dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem Słońca i deszczem meteorytów.
 • Konkurs "Maska Karnawałowa"
  (Zam: 18.02.2024 r., godz. 09.00)    471

  Konkurs plastyczny pt. "Maska karnawałowa" zorganizowany przez Przedszkole Samorządowe w Janówku został rozstrzygnięty. Cieszył się dużym zainteresowaniem. W konkursie wzięło udział 81 masek, wykonanych różnymi technikami. Z naszej placówki I miejsce zajęła praca Anastazji Kniaź. Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy.
 • Przedszkolne Walentynki
  (Zam: 17.02.2024 r., godz. 09.00)    467

  W środę 14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. W tym dniu dzieci ubrały się na czerwono, a dzień przepełniony był atrakcjami oraz pogadankami na temat znaczenia miłości i przyjaźni w naszym życiu. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in: szukały drugiej połówki serca, przeliczały i dopasowywały listy do skrzyneczek. Wyklejały, rysowały, kolorowały serduszka.
 • Poczta Walentynkowa
  (Zam: 16.02.2024 r., godz. 09.00)    508

  W dniu 14 lutego obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego, tak zwane „Walentynki”. Była to doskonała okazja do zorganizowania wielu tematycznych atrakcji i ciekawostek dla dzieci w świetlicy szkolnej. Wychowawcy świetlicy zapoznali dzieci z genezą święta, postacią św. Walentego-patrona zakochanych, jak również uświadomili dzieci, że jest to nie tylko święto zakochanych, ale także dzień przyjaźni, radości, życzliwości, miłości i szacunku.
 • Dzień Bezpiecznego Internetu
  (Zam: 15.02.2024 r., godz. 14.00)    490

  W minionym tygodniu, uczniowie klasy 2b brali udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Głównym celem tej akcji jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych oraz promocja pozytywnego wykorzystywania INTERNETU.