Spotkanie z tajemniczym Gościem

Data: 03.03.2021 r., godz. 13.00    863
Gdyby ktoś stanął we wtorek pod drzwiami sali "Żabek" , z pewnością usłyszałby dobiegające z niej dźwięki najprawdziwszych skrzypiec oraz gitary. To zasługa niezwykłego gościa – Pani Magdy, której wachlarz talentów jest ogromny. Pani Magda zechciała podzielić się z przedszkolakami swą muzyczną wiedzą i pasją. Dzięki niej dzieci poznały różne sekrety instrumentów, np. miejsce ich przechowywania - futerał. Dzieci zostały ponadto zaznajomione z budową tych niezwykłych, muzycznych akcesoriów. Pani Magda zagrała na gitarze i skrzypcach, po czym zaprosiła dzieci do wspólnego koncertowania. Każdy chętny przedszkolak mógł dotknąć instrumetnu i samodzielnie wydobyć z niego kilka dźwięków. Być może to spotkanie obudzi w dzieciach drzemiący potencjał muzyczny? Na pewno wczorajszy dzień dostarczył maluchom miłych i niezapomnianych wrażeń.