Dzień dinozaura w przedszkolu

Data: 04.03.2024 r., godz. 09.00    83
W minionym tygodniu przedszkolaki w ramach bloku tematycznego ,,Dino, dino, dinozaury" oraz z okazji ,,Dnia Dinozaura" zagłębiły się w świat prehistorycznych stworzeń. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Dowiedziały się również na czym polega praca paleontologa oraz samodzielnie dokonały ,,wykopalisk", dzięki którym mogły zobaczyć jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów.
W minionym tygodniu przedszkolaki w ramach bloku tematycznego ,,Dino, dino, dinozaury" oraz z okazji ,,Dnia Dinozaura" zagłębiły się w świat prehistorycznych stworzeń. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Dowiedziały się również na czym polega praca paleontologa oraz samodzielnie dokonały ,,wykopalisk", dzięki którym mogły zobaczyć jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów. Przedszkolaki brały udział w różnych ciekawych konkurencjach np. w wyścigach dinozaurów, przypinały klamerki dinozaurom przy czym doskonaliły umiejętność przeliczania. Zainspirowane zajęciami przeprowadziły eksperymenty ,,wulkan" oraz ,,burza śnieżna" - efekty były zachwycające.