Podróż klasy 2B

Data: 23.02.2024 r., godz. 09.00    596
W ubiegłym tygodniu, uczniowie klasy 2B wybrali się w "podróż" do najzimniejszych terenów na Ziemi - Arktyka i Antarktyda. Polscy naukowcy Alina i Czesław Centkiewiczowie, którzy kilkukrotnie brali udział w wyprawach na Antarktydę oprowadzili nas po tytułowej "Zaczarowanej zagrodzie". Po omówieniu treści, przeczytanej lektury oraz zgłębieniu wiedzy na temat pingwinów i Antarktydy, postanowiliśmy wykonać jej makietę. Pracując w grupach przygotowaliśmy zagrody pingwinów, do których wykorzystaliśmy naszą wiedzę, zdolności manualne oraz kreatywność.