Poczta Walentynkowa

Data: 16.02.2024 r., godz. 09.00    578
W dniu 14 lutego obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego, tak zwane „Walentynki”. Była to doskonała okazja do zorganizowania wielu tematycznych atrakcji i ciekawostek dla dzieci w świetlicy szkolnej. Wychowawcy świetlicy zapoznali dzieci z genezą święta, postacią św. Walentego-patrona zakochanych, jak również uświadomili dzieci, że jest to nie tylko święto zakochanych, ale także dzień przyjaźni, radości, życzliwości, miłości i szacunku.
W dniu 14 lutego obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego, tak zwane „Walentynki”. Była to doskonała okazja do zorganizowania wielu tematycznych atrakcji i ciekawostek dla dzieci w świetlicy szkolnej. Wychowawcy świetlicy zapoznali dzieci z genezą święta, postacią św. Walentego-patrona zakochanych, jak również uświadomili dzieci, że jest to nie tylko święto zakochanych, ale także dzień przyjaźni, radości, życzliwości, miłości i szacunku. Świetlica w tym dniu przykuwała wzrok swoim wystrojem. Ozdobiona była w girlandy z serduszek oraz balony w kształcie serca. Panie zorganizowały wesołe zabawy, kolorowanki 3d, rebusy. Tego dnia działała również „Poczta Walentynkowa”, do której chętne dzieci mogły wrzucać listy, własnoręcznie wykonane kartki i laurki. Okazało się, że była to najmilsza atrakcja dla wszystkich dzieci korzystających ze świetlicy. Poczta przyniosła wiele radości i zaskoczenia, bo najmilsze kartki walentynkowe to te, które są zrobione własnoręcznie. Uczniowie świetlicy z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem okazywali swoje uczucia wykonując właśnie takie piękne liściki z życzeniami.  „Poczta Walentynkowa” była hitem - cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko 14 lutego. Na prośbę dzieci została z nami jeszcze przez kilka dni.