Tłusty czwartek

Data: 10.02.2024 r., godz. 12.00    376
Zgodnie z tradycją w „Tłusty Czwartek” każdy powinien zjeść pączka. Tak też było w naszym przedszkolu. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się o zwyczajach, jakimi od lat żegnamy karnawał. Oglądały zdjęcia faworków, pączków oraz innych smakołyków, związanych z tym wydarzeniem. Odbyły się liczne zabawy muzyczno – ruchowe, plastyczne oraz matematyczne. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć degustacji pysznych pączków. Była to okazja do świetnej zabawy, ale też do przypomnienia i kultywowania polskich zwyczajów.