Zmiana obwodu szkoły

Data: 01.02.2024 r., godz. 12.00    339
Dnia 28 grudnia 2023 r. Rada Gminy Wieliszew podjęła uchwałę nr LXVII/639/2023 zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Wieliszew oraz określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych mających siedzibę na obszarze Gminy Wieliszew (Dz. Urz. Woj. Maz. z 2024 r. poz. 528).
Zgodnie z powyższym aktem, w roku szkolnym 2024/2025 w Szkole Podstawowej im. Bronisława Sokoła w Olszewnicy Starej (dalej „SPO”) poza oddziałami przedszkolnymi funkcjonować będą oddziały klas I-VI. W roku szkolnym 2025/2026 Szkoła funkcjonować będzie w strukturze siedmioklasowej, a w kolejnym roku szkolnym – w pełnej strukturze ośmioklasowej.
Obwód SPO będzie obejmował Olszewnicę Starą, Olszewnicę Nową, Sikory oraz ul. Podleśną i ul. Dąbrowską w Kałuszynie. Stosownie do obwodu SPO, zmianie ulegnie obwód Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Skrzeszewie (dalej „SPS”).
Uczniowie zamieszkali w obwodzie SPO, którzy zostali przyjęci do SPS jako do szkoły obwodowej, mogą 1) na dotychczasowych warunkach kontynuować naukę w SPS lub 2) kontynuować naukę w SPO na podstawie wniosku o przyjęcie złożonego przez rodziców. Wnioski o przyjęcie należy składać bezpośrednio w Szkole Podstawowej im. Bronisława Sokoła w Olszewnicy Starej. Dalszych wyjaśnień odnośnie zasad przeniesienia dziecka do SPO z innej szkoły udzielą pracownicy SPO. Z uwagi na terminy ustawowe związane z planowaniem organizacji roku szkolnego, ww. wnioski należy złożyć w SPO w terminie do 15 marca 2024 r. (nie dotyczy kandydatów do przyszłorocznej klasy I, którzy składają wnioski o przyjęcie w terminach wynikających z harmonogramu stanowiącego załącznik do zarządzenia nr 7/2024 Wójta Gminy Wieliszew z dnia 23 stycznia 2024 r.)
Uchwała nr LXVII/639/2023 Rady Gminy Wieliszew z dnia 28 grudnia 2023 r.