"Florka, która pogodziła serce z rozumem"

Data: 18.12.2023 r., godz. 14.00    259
W poniedziałek - 18 grudnia klasy trzecie obejrzały spektakl pt. „Florka, która pogodziła serce z rozumem” w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie. Strażnicy miejscy z Referatu Profilaktyki zwracają w nim uwagę najmłodszym na przemoc rówieśniczą. Serce czy rozum? Czy ulec naciskom grupy, czy postąpić według własnych przekonań? Kto może pomóc w trudnej sytuacji? Czy przemoc może zaistnieć bez użycia siły fizycznej? Na te pytania opowiedzieli dzieciom warszawscy strażnicy miejscy podczas spektaklu.
W poniedziałek - 18 grudnia klasy trzecie obejrzały spektakl pt. „Florka, która pogodziła serce z rozumem” w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie. Strażnicy miejscy z Referatu Profilaktyki zwracają w nim uwagę najmłodszym na przemoc rówieśniczą. Serce czy rozum? Czy ulec naciskom grupy, czy postąpić według własnych przekonań? Kto może pomóc w trudnej sytuacji? Czy przemoc może zaistnieć bez użycia siły fizycznej? Na te pytania opowiedzieli dzieciom warszawscy strażnicy miejscy podczas spektaklu. Po odegraniu kolejnych epizodów aktorzy zastygali w tzw. „stopklatkach”, by przyjrzeć się bliżej problemowej sytuacji, poddając ją ocenie dziecięcej widowni, która bardzo aktywnie uczestniczyła w zabawie.
Przedstawienie zrobiło na dzieciach bardzo duże wrażenie. Uczniowie dowiedzieli się jak radzić sobie w trudnych sytuacjach i kogo mogą prosić o pomoc.