Motylki poznają urządzenia elektryczne

Data: 25.11.2023 r., godz. 14.00    161
W tym tygodniu przedszkolaki z grupy Motylki dowiedziały się co ułatwia pracę w domu. Dzieci poznały urządzenia elektryczne, sposób ich działania i do czego są używane oraz jak należy bezpiecznie z nich korzystać.
W tym tygodniu przedszkolaki z grupy Motylki dowiedziały się co ułatwia pracę w domu. Dzieci poznały urządzenia elektryczne, sposób ich działania i do czego są używane oraz jak należy bezpiecznie z nich korzystać. Podczas zajęć rozpoznawały urządzenia po dźwiękach, które wytwarzają. Motylki miały również okazję dotknąć i dokładnie obejrzeć przyniesione przez ciocię sprzęty min. mikser, suszarkę, blender, prostownicę, żelazko, opiekacz, wiatrak. Dzieciom najbardziej spodobało się suszenie oraz prostowanie włosów. Motylki wiedzą, że urządzenia elektryczne działają wtedy, kiedy dociera do nich prąd elektryczny, i że same nie mogą obsługiwać takich urządzeń.