Z wizytą u Wedla

Data: 21.11.2023 r., godz. 19.00    156
17 listopada klasy 3a i 3b były na wycieczce w Pijalni Czekolady Wedel w Warszawie. Od ponad 170 lat marka E.Wedel kojarzy się z tym, co w czekoladzie najlepsze. To najstarsza marka czekolady w Polsce, dlatego nasze spotkanie pani animator rozpoczęła od opowieści o rodzinie Wedel oraz historii czekolady związanej z ich rodziną. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały ciekawostek związanych z powstaniem najstarszej w Polsce fabryki czekolady. Następnie zostaliśmy poczęstowani filiżanką gorącej, pysznej czekolady z bitą śmietaną. Po dawce słodkiej wiedzy nastąpiła część praktyczna warsztatów: dekorowanie Torcika Wedlowskiego. Była to niesamowita, twórcza zabawa dla dzieci. Oczywiście torciki zabraliśmy do domu, jak również tabliczkę czekolady, którą każde dziecko dostało w prezencie. Ogrzani gorącą czekoladą, pełni wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną. Ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci!