Zdrowie naszym skarbem

Data: 20.11.2023 r., godz. 09.00    152
Blok tematyczny „ Zdrowie naszym skarbem” skłonił Zajączki do zastanowienia się „Co to jest zdrowie?”, a także jakie zachowania pozytywnie wpływają na stan naszego organizmu. Odpowiedzi na to pytanie, poszukiwaliśmy na zajęciach z kodowania. Podczas zabaw z kubeczkami, dzieci ustawiały wieżę według legendy, przyjętego kodu, ustalając barwę poszczególnych kubków ( kolor zielony/żółty- to produkty zdrowe, kolor czerwony/niebieski- to produkty, których nie powinniśmy jeść zbyt często). Kolejne zadanie z wykorzystaniem maty do kodowania, kolorowych karteczek, pozwoliło dzieciom odkryć przedmiot potrzebny w nieprzewidzianych trudnych sytuacjach. Zajączki poradziły sobie wspaniale - wyczarowując apteczkę pierwszej pomocy. Zajęcia z wykorzystaniem elementów kodowania były okazją do utrwalenia i wzbogacenia wiedzy z zakresu profilaktyki prozdrowotnej, jak również wspaniałą zabawą.