"Śladami Orła Białego"

Data: 06.11.2023 r., godz. 13.00    174
W poniedziałek 06 listopada dla naszych przedszkolaków odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Śladami Orła Białego”. Młodzi widzowie wędrowali z lalkami, Pyzą i Jankiem Wędrowniczkiem przez Polskę poznając legendy.
W poniedziałek 06 listopada dla naszych przedszkolaków odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Śladami Orła Białego”. Młodzi widzowie wędrowali z lalkami, Pyzą i Jankiem Wędrowniczkiem przez Polskę poznając legendy. Najpierw odbyli podróż na Podhale, gdzie góral opowiedział im legendę „O Lechu, Czechu i Rusie”. Później kukiełki przeniosły widzów kolejno na Sądecczyznę, do Krakowa i Warszawy. Dzieci poznały legendy o smoku wawelskim, bazyliszku i syrence warszawskiej. Było to ciekawe spotkanie dla najmłodszych widzów.