Data: 26.04.2023 r., godz. 09.00    347
Światowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Dzień Ziemi to tylko symbol, moment ekologicznej refleksji. To czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.
Światowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Dzień Ziemi to tylko symbol, moment ekologicznej refleksji. To czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Z tej okazji, we czwartek 20 kwietnia, uczniowie klas 1-3 obejrzeli prezentacje, podczas których dowiedzieli się, jakie przepiękne dary ma dla nas nasza planeta oraz co ją zatruwa i niszczy. Przez zabawę do wiedzy - tak możemy nazwać drugą część spotkania, podczas której uczniowie odgadywali tematyczne zagadki, quizy oraz bawili się w segregowanie śmieci. To ważna i proekologiczna czynność, której warto uczyć dzieci już od najmłodszych lat. Zabawa słowno-ruchowa polegała na "karmieniu śmietników" odpowiednimi śmieciami, nazwy których uczniowie wcześniej wpisywali na otrzymanych karteczkach. Celowali do odpowiednich koszy z ogromną radością i satysfakcją. Czas spotkania przebiegł w atmosferze zrozumienia i szacunku dla naszej planety.