Młodzi ekolodzy

Data: 21.04.2023 r., godz. 14.00    241
„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”. 20.04.2023 r. dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych świętowały Dzień Ziemi. Przeprowadzono szereg działań wpisujących się w konwencję święta. Odbywały się ciekawe zajęcia edukacyjne o tematyce ekologicznej. Dzieci wykonały plakaty zachęcające do ochrony Ziemi przed niszczeniem. Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny; dbać o przyrodę; oszczędzać wodę i prąd; segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku. Największą atrakcją była "Gra terenowa".