Polscy Nobliści

Data: 03.04.2023 r., godz. 09.00    368
W ostatnim tygodniu uczniowie klasy trzeciej poznali postać Marii Skłodowskiej- Curie. Oglądaliśmy film edukacyjny dotyczący jej życia, dowiedzieliśmy się wiele na temat jej odkryć, czytaliśmy fragmenty książki „Mania, dziewczyna inna niż wszystkie”. Szukaliśmy informacji na temat tego, co to jest Nagroda Nobla i w jakich dziedzinach można ją otrzymać. Na zakończenie tego tematu uczniowie mieli za zadanie przygotować prezentację o dowolnym polskim nobliście. Powstało wiele zachwycających prac- zarówno w formie prezentacji komputerowych, lapbooków czy też plakatów. Uczniowie w ciekawy sposób zaprezentowali swoje prace przed całą klasą.