Data: 27.03.2023 r., godz. 09.00    319
21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego w naszej szkole. Uczniowie klas I-III pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Dzieci przyszły do szkoły w niecodziennym stroju. Każda klasa wylosowała kolor w jakim miała przyjść ubrana. Klasy I w kolorze żółtym, klasy II w kolorze czerwonym a klasa III w kolorze niebieskim. Dzieci wyglądały cudnie i kolorowo. Uczniowie z pomocą wychowawczyń, przygotowały wiosenne opaski oraz instrumenty, którymi głośno przywitały wiosnę.
Pierwszym punktem programu było zaproszenie dzieci na główny hol aby zapoznać je z ciekawostkami na temat wiosny. Reprezentanci klas próbowali swoich sił w grze „Kalambury” oraz z wyścigu rzędów. Uczniowie odgadywali zagadki, układali puzzle i przysłowia o tematyce wiosennej. Po wspólnej zabawie dzieci wybrały się na wiosenny spacer. Wesoły korowód uczniów z wszystkich klas przemaszerował przez Olszewnicę przy wesołych dźwiękach instrumentów przygotowanych przez dzieci.
Pierwszy dzień wiosny był pełen zabawy, śpiewu i radości. Wesoły nastrój udzielił się wszystkim na długi, długi czas. Mamy nadzieję, że powitana przez nas wiosna będzie wszystkich rozpieszczać słoneczną pogodą.