Wycieczka do Kadzidła

Data: 27.10.2022 r., godz. 11.00    454
W dniu 24.10.2022r trzy klasy z naszej szkoły tzn. klasa 1a, 1b oraz 3 wybrały się na wycieczkę dydaktyczno- rekreacyjną Kurpie Białe i Zielone. Już w trakcie podróży autokarem nasza przewodnik- pani Elżbieta przekazała uczniom wiele wiadomości historycznych o życiu i kulturze Kurpiów. Naszym miejscem docelowym było Kadzidło i zwiedzanie Zagrody Kurpiowskiej. Poznaliśmy tradycyjny strój kurpiowski, zwiedziliśmy skansen. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali stare chałupy i ich wyposażenie. Dzieci wzięły udział w zajęciach z twórczynią ludową i wykonały zwierzątka z ciasta chlebowego. Naszym kolejnym punktem programu był udział w ognisku, gdzie wszyscy ze smakiem zjedli pieczone ziemniaki i kiełbaski. Pogoda nam dopisała, więc spędziliśmy aktywny czas na powietrzu. Na zakończenie poznaliśmy regionalny taniec Konik i wzięliśmy udział w zabawie tanecznej.