Dzień warzyw i owoców

Data: 20.10.2022 r., godz. 09.00    414
20 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Warzyw i Owoców. Głównym celem zajęć było kształtowanie wśród dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych. Dzieci miały okazję samodzielnie przygotować śniadanie. Następnie, za pomocą zabawy miały możliwość utrwalać umiejętności liczenia, segregowania, porównywania. Na zakończenie przedszkolaki stworzyły owocowego jeża, który później z wielką przyjemnością został zjedzony. Niespodzianką dla dzieci był teatrzyk do wiersza pt. "Na straganie".