Warsztaty pszczelarskie

Data: 14.10.2020 r., godz. 16.00    725
W dniu 8 października uczniów klasy trzeciej odwiedzili państwo Małgorzata i Zenon Górzyńscy ze stowarzyszenia NASZE PSZCZOŁY. Realizowali oni projekt, którego głównym celem jest wzrost świadomości o pożytecznej roli w ekosystemie owadów zapylających ze szczególnym uwzględnieniem pszczoły miodnej.
W dniu 8 października uczniów klasy trzeciej odwiedzili państwo Małgorzata i Zenon Górzyńscy ze stowarzyszenia NASZE PSZCZOŁY.
Pani Małgorzata zwróciła uwagę dzieciom na to w jaki sposób ludzie szkodzą owadom. Opowiedziała o pozytywnej roli pszczoły miodnej w ekosystemie. Wspomniała też w jaki sposób możemy pomóc owadom .Opowiedziała o cyklu życia pszczoły i jej typowych zachowaniach. Niezapomnianym przeżyciem dla dzieci było zobaczenie pszczół na żywo. Uczniowie dowiedzieli się również o pozytywnym wpływie produktów pszczelich na zdrowie człowieka. Dzieci miały możliwość spróbować miodów, pierzgi, pyłku pszczelego i propolisu. Wspaniałym uzupełnieniem zajęć było wykonanie naturalnej świecy z wosku pszczelego. Na sam koniec zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali maseczki, pierniki oraz mogli spróbować pysznego miodu. Nasza klasa otrzymała również dwa domki dla owadów. Po zajęciach zasadziliśmy lipę, do której w przyszłości będą przylatywały pszczoły i inne owady zapylające. Bardzo dziękujemy za tak wartościową lekcję.