Projekt "Czytam z Klasą"

Data: 19.05.2022 r., godz. 09.00    664
Klasy pierwsze w tym roku szkolnym brały udział w projekcie „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Jest to MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY skierowany do uczniów klas I-III. Omówiliśmy trzy lektury: „Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego, „Pierwszaki z kosmosu” Rafała Witka oraz „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke. Realizacji tego projektu towarzyszyło mnóstwo zadań, pomysłów i zabaw, które wspólnie wykonaliśmy m.in. prezentacja o Afryce, wywiad z podróżnikiem, praca z mapą na podstawie lektury, polsko – afrykański dzień kulinarny, prace plastyczno – techniczne, ćwiczenia w lekturniku. Zakończeniem pracy nad naszym projektem było wykonanie lapbooka na podstawie lektury „ Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke. Znalazł się w nim plan wydarzeń, opis głównego bohatera, projekt kamienicy domu detektywa i mnóstwo innych ciekawych zagadnień. Praca nad lapbookiem była dla dzieci nowym doświadczeniem, z którego zdały egzamin na szóstkę.