Zawód fizjoterapeuty

Data: 17.05.2022 r., godz. 09.00    477
17 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych spotkały się z panią Magdą, prywatnie mamą Amelki, a zawodowo fizjoterapeutą. Dzieci dowiedziały się , że fizjoterapeuta to jest osoba , która przez ćwiczenia i różnego rodzaju zabiegi pomaga ludziom w wielu chorobach i kontuzjach. Dzieci zapoznały się z wieloma ciekawymi przyrządami do ćwiczeń : elastyczną taśmą, kolczastym krążkiem, wałkiem z wypustkami, oraz rozciągaczem do palców dłoni. Mogły popróbować ćwiczeń z tymi przyrządami. Pani Magdalena pokazała także ćwiczenia ogólnorozwojowe, które kształtują nasz cały organizm oraz pozwalają na jak najlepsze rozwijanie naszego ciała. Przedszkolaki chętnie i bardzo aktywnie uczestniczyły we wszystkich ćwiczeniach. Pani fizjoterapeutka przypomniała dzieciom, że ruch to zdrowie i należy jak najczęściej z niego korzystać.