Data: 21.04.2022 r., godz. 06.00    530
Świętujemy jeden dzień- działamy cały rok! Dzień Ziemi to tylko symbol, moment ekologicznej refleksji. To czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Nasze przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 również dołączyli się do tej akcji.
Świętujemy jeden dzień- działamy cały rok! Dzień Ziemi to tylko symbol, moment ekologicznej refleksji. To czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Nasze przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 również dołączyli się do tej akcji. Z hasłem: Jesteśmy Przyjaciółmi Ziemi! - dbamy o środowisko, wspólną przyszłość, poczucie troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, obchodziliśmy tegoroczny Dzień Ziemi w naszej placówce 20 kwietnia, w środę. W obchody Dnia Ziemi włączyły się wszystkie grupy przedszkolne oraz klasy 1-3. Uczniowie obejrzeli prezentację, podczas której dowiedzieli się, jakie nasza planeta ma dla nas przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy, by następnie uczestniczyć w quizie oraz teście międzyklasowym dotyczącym tworzenia pomysłów na ratowanie naszej planety. Klasa, która podała ich najwięcej otrzymała symboliczną nagrodę. Na zakończenie obchodów wszyscy wspólnie wykonali piosenkę "Świat woła o pomoc".