Dzień wody

Data: 22.03.2022 r., godz. 18.00    556
22 marca 2021r. przedszkolaki z grupy "Biedronki" obchodziły Światowy Dzień Wody i z tej okazji przyszły ubrane na niebiesko. Poznały znaczenie wody w życiu człowieka oraz uświadomiły sobie, ile dla każdego z nas znaczy woda. Dzieci, bardzo chętnie brały udział w przygotowanych zajęciach dydaktycznych, konkursach, zabawach i eksperymentach z wodą.
22 marca 2021r. przedszkolaki z grupy "Biedronki" obchodziły Światowy Dzień Wody i z tej okazji przyszły ubrane na niebiesko. Poznały znaczenie wody w życiu człowieka oraz uświadomiły sobie, ile dla każdego z nas znaczy woda. Dzieci, bardzo chętnie brały udział w przygotowanych zajęciach dydaktycznych, konkursach, zabawach i eksperymentach z wodą. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci otaczającym je światem oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej; uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Najwięcej frajdy sprawiły im ćwiczenia oddechowe: Burza w szklance wody, gdzie trzeba było wprawić wodę w ruch za pomocą słomek poprzez puszczanie bąbelków. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!.