Wizyta służb mundurowych

Data: 26.10.2021 r., godz. 17.00    775
25.10.2021r. dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedzili policjanci z Komendy Stołecznej. Podczas tego spotkania najmłodsi mogli zapoznać się ze specyfiką pracy tego odpowiedzialnego zawodu. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Powiedzieli również o korzyściach płynących z noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyła się wśród dzieci demonstracja sprzętu policyjnego, a także możliwość dokładnego obejrzenia radiowozu. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z przedszkolaków nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.