Szkoła podstawowa w Olszewnicy Starej

Przedszkolaki w ZOO

Przedszkolaki w ZOO

18 czerwca 2018 r. przedszkolaki z wypiekami na twarzy i plecakami pełnymi smakołyków przybyły do przedszkola wcześniej niż zwykle, gdyż czekała ich wielka wyprawa. Po obfitym śniadaniu i czułym pożegnaniu rodziców wyruszyli na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. W trakcie jazdy panie powtórzyły z dziećmi zasady odpowiedzialnego i bezpiecznego zachowania się. Wszystkie dzieci zgodnym chórem obiecały, że nie będą oddalać się od grupy. Droga minęła zaskakująco szybko, gdyż radość dzieci sprawiła, iż na ten czas zwykły autokar zamienił się w rozśpiewane przedszkole. Prawdziwa przygoda rozpoczęła się po wejściu do ZOO. Dzieci z fascynacją oglądały kolejne zwierzęta. Upał sprawił, że część mieszkańców ZOO ukryła się w cieniu, a odnalezienie ich przerodziło się w wielkie wyzwanie i świetną zabawę dla dzieci. Widok małych małpek wprawił wszystkich w jeszcze lepszy humor, natomiast olbrzymie pająki, węże i krokodyle wywołały strach, który jednak został przezwyciężony ogromną ciekawością. Była to doskonała okazja do poznania i zobaczenia na własne oczy zwierząt egzotycznych, które nie występują w Polsce. Dzieci zadowolone i szczęśliwe wróciły do przedszkola na pyszny obiadek.


 

 

 

 

Galeria