Szkoła podstawowa w Olszewnicy Starej

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Pierwsza pomoc przedmedyczna

W ramach Akcji Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w dniu 5.03.2019 r. przedszkolaki oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bronisława Sokoła z Olszewnicy Starej wzięli udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W atmosferze pełnego zaangażowania dzieci przedszkolne przyswajały praktyczną wiedzę dotyczącą bandażowania, robienia prostych opatrunków natomiast dzieci z klas I-III praktycznie wykorzystywały wiedzę z zakresu oceny stanu poszkodowanego, prawidłowego sposobu wzywania pomocy, zastosowania pozycji bocznej bezpiecznej oraz wstępnego prowadzenia resuscytacji na fantomie. Szkolenie przeprowadzone sprawnie i fachowo na pewno wpłynęło na nabywanie u naszych pociech chęci i odwagi do udzielania pierwszej pomocy.

 

Galeria