Marcowa pogoda

W pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, staramy się pracować różnymi metodami. 14 marca 2019 r. dzieci z grupy „Żabki” wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem Edukacji przez Ruch Doroty Dziamskiej. Tematem pracy była „Marcowa pogoda”. Na początku zajęcia, z pomocą pacynki myszki, dzieci przypomniały charakterystyczne cechy zmiennej, marcowej pogody.

Następnie przedszkolaki kreśliły na kartce, w rytm muzyki niebieskie linie pionowe- deszcz. Chmury składały
z papierowych kół i przyklejały je na wykreśloną kartkę. Obok chmurek dzieci ułożyły i przykleiły marcowe słońce.

Potem odbyło się wspólne oglądanie wszystkich pięknych prac plastycznych. Zajęcie zakończyło się pożegnaniem „marcowym” i śpiewającym z pacynką myszką.

Dzięki Edukacji przez Ruch powstały nie tylko piękne prace plastyczne, ale dzieci rozwinęły koordynację wzrokowo-ruchowo-słuchową, poznały sposób kreślenia linii pionowych, doskonaliły umiejętność składania kół papierowych na pół, posługiwanie się klejem, rozwijały swoją sprawność manualną.