Dzień Matematyki

Data: 17.03.2023 r., godz. 17.00    292
Dzień Matematyki W ramach projektu #20 minut dla matematyki, 14 marca br. uczniowie klasy 1c obchodzili Międzynarodowy Dzień Matematyki. Pierwszoklasiści w sposób czynnościowy zgodnie z założeniami projektu, czyli poprzez działanie w tym przypadku zabawę doskonalili swoje umiejętności matematyczne. Ten szczególny dzień rozpoczęliśmy utworem z płyty dr Zuzanny Jastrzębskiej-Krajewskiej "Ruch+muzyka=matematyka" pt. "Woreczki". Jest to zabawa muzyczno-ruchowa, która utrwala orientację przestrzenną. W zaaranżowanym sklepie, posługując się gotówką uczniowie dokonywali zakupów. Gra matematyczna "Matematyczne muchy" sprawdzała umiejętność dodawania i odejmowania. Dzień zakończyliśmy kodowaniem na dywanie. Nasza sala tego dnia była wypełniona wspaniałą zabawą oraz pozytywnymi emocjami. Pierwszaki pokazały, że matematykę da się lubić!