Szkoła podstawowa w Olszewnicy Starej

Turniej Wiedzy Wszelakiej o Polsce

Turniej Wiedzy Wszelakiej o Polsce

W dniu 25.05.2018 r uczniowie klas 1 i 3 brali udział w,, Konkursie wiedzy wszelakiej o Polsce "zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Skrzeszewie. Już z samego rana reprezentanci naszej szkoły oraz klasa 0 pojechali na konkurs. Zerówka miała bardzo ważne zadanie, a mianowicie dopingowanie i zagrzewanie do walki swoich kolegów i koleżanek. Konkurs składał się z 12 konkurencji. Już pierwsze zadanie pokazało, że nie będzie łatwo. Dzieci musiały rozpoznać polskie tańce, ułożyć mapę, zaprojektować banknot, zaznaczyć na mapie naszych sąsiadów, dokończyć wierszyk czy przysłowie i wiele innych wyzwań. Zadania były bardzo trudne, ale nasza reprezentacja walczyła dzielnie do końca. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że zajęliśmy 4 miejsce. Po wręczeniu nagród nasi reprezentanci mogli wrócić do swojej szkoły z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku.