Szkoła podstawowa w Olszewnicy Starej

Folklor z zespołem

Folklor z zespołem "Mazowsze"

3 października 2019 r. przedszkolaki z grupy "Tygryski" oraz "0" pojechały na  KONCERT EDUKACYJNY pt. „Magiczna Podróż- Piękna Nasza Polska Cała”. Przeżyły pełną niespodzianek i zaskakujących przygód wędrówkę. Wraz z nimi poznały niezwykłe rzemiosło ludowe, charakterystyczne tańce, stroje, instrumenty ludowe, zwyczaje i tradycje. Odwiedziły osiem barwnych i fascynujących miejsc: Mazowsze (Wilanów), Kurpie, Kaszuby, Wielkopolskę (Szamotuły), Śląsk (Wilamowice i Rozbark), Spisz (Jurgów) oraz Lubelszczyznę (Krzczonów). Barwny świat fascynował i jednocześnie uczył szacunku dla polskiej tradycji kultury ludowej. Każdy z odwiedzanych regionów zilustrowany był przez efektowne tańce regionalne, a prezentowane przez tancerzy kostiumy były prawdziwymi arcydziełami sztuki ludowej. Poszczególne sceny spektaklu łączone były animacją komputerową, prezentującą charakterystyczne stroje regionalne wraz z ich haftami i zdobieniami. Animacjom towarzyszyły też, w charakterze przewodnika, tematy muzyczne zaczerpnięte z twórczości ludowej odwiedzanych regionów. Wykonawcami tej niecodziennej formy teatralnej jest Balet i Orkiestra Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego oraz aktorzy.

 

Galeria