Szkoła podstawowa w Olszewnicy Starej

Festyn Rodzinny 2019

Festyn Rodzinny 2019

W piątek 7.06.2019 r. społeczność Szkoły Podstawowej im. Bronisława Sokoła w Olszewnicy Starej świetnie się bawiła na Pikniku Rodzinnym, zorganizowanym przez Radę Rodziców. Punktualnie o 14.00 na placu przed szkołą uczniowie klasy I i II rozpoczęli imprezę występem z okazji Dnia Mamy i zbliżającego się Dnia Taty. Aby wyrazić swe uczucia do rodziców, zaprezentowali dostojnego i uroczystego poloneza. Szereg sekwencji i skomplikowany układ tańca spotkał się z gromkimi brawami i całusami szczęśliwych rodziców. Różyczki i samodzielnie wykonane upominki dopełniły wzruszeń. Następnie kolejno wystąpiły grupy przedszkolne, które swym kunsztem, szczerością i rozbrajającym wdziękiem oraz talentem powodowały łezkę w oku nie tylko Mamy i Taty. Przedszkolaki również miały piękne upominki dla rodziców.

Po części oficjalnej piknik „ruszył na całego”. Uczniowie, nauczyciele, rodzice, goście mogli spróbować czegoś pysznego np. wata cukrowa, popcorn, kiełbaski z grilla. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska, w których: malowano twarze, włosy, robiono magiczne cudne tatuaże i figury z balonów. Był punkt wspinaczkowy z profesjonalną asekuracją i oczywiście dmuchane fortece tzw. „dmuchańce”, gdzie mimo wysokiej temperatury nie brakowało istnej „nawałnicy” spragnionych zjeżdżania pociech. Przez cały czas trwania imprezy dzieci mogły spróbować swych sił na strzelnicy, poznać zasady udzielania pierwszej pomocy oraz wyjątkowo i bezkarnie posiedzieć na policyjnych motocyklach i używać ich sygnałów alarmowych. Odbył się też pokaz judo w wykonaniu naszych małych zawodników. Przez cały czas, w budynku szkoły, mamy – pracowicie jak mrówki, dokładały wszelkich starań, by zorganizowana tam kawiarenka bez przerwy oferowała najlepsze, bo własnego wypieku, ciasta oraz różne kompozycje wody z owocami. Cudowna, rodzinna atmosfera została przypieczętowana meczem rodzice kontra dzieci. Mimo ogromnych „starań” sędziego (jednego z tatusiów) drużyna dorosłych uległa swym pociechom 2:1.

Impreza idealna, rzec by można, poza jednym – upał, który konsekwentnie odbierał siły nawet największym sympatykom Pikniku. Ale i na to znalazł się sposób - „Wioska Smerfów” z zastępem dzielnych strażaków, którzy używając strażackiego węża, zmoczyli doszczętnie niejednego uczestnika. Zabawa przednia, niezapomniane wrażenia…

Na zakończenie dyrektor szkoły Jolanta Wojdalska podziękowała wszystkim za wspólną zabawę i zorganizowanie pikniku. Szczególne podziękowania skierowała do rodziców, bo to dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu impreza się odbyła.

Organizatorzy serdecznie dziękują: Radnemu Powiatu Legionowskiego Grzegorzowi Zbroch, Radnemu Gminy Wieliszew Bartłomiejowi Trzaskoma oraz dzielnym strażakom OSP Kałuszyn, przedstawicielom 32. Wieliszewskiego Dywizjonu Rakietowego, przedstawicielom Komendy Policji w Legionowie, przedstawicielom Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8, panu Piotrowi Mostowiec i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Pikniku Rodzinnego w SP Olszewnica Stara. Zapraszamy za rok! Film z przebiegu imprezy można zobaczyć tu: https://www.youtube.com/watch?v=RaXnfFWIs8I&feature=share


 

 

Galeria