Szkoła podstawowa w Olszewnicy Starej

Festyn rodzinny 2018

Festyn rodzinny 2018

W dniu 8 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Bronisława Sokoła w Olszewnicy starej odbył się Festyn Rodzinny. Po powitaniu wszystkich zebranych przez dyrektora szkoły — Jolantę Wojdalską miały miejsce występy dzieci. Najpierw zaprezentowały się oddziały przedszkolne: Żabki i Skrzaty, które wykonały piosenki z elementami tańca i oczarowały nimi publiczność. Następnie układ taneczny z serdecznym przesłaniem dla rodziców przedstawiły klasy 0-III. Było to piękne i wzruszające. Po występach rodzice zostali obdarowani upominkami, własnoręcznie wykonanymi przez dzieci. Dzieci natomiast otrzymały prezenty z okazji Dnia Dziecka od Rady Rodziców. Po tej bardziej oficjalnej części odbył się mecz piłki nożnej rodzice kontra dzieci, na który dzieci czekały z niecierpliwością od dawna. Po zaciętej walce oraz dogrywce i rzutach karnych, wynikiem 6:5 zwyciężyła drużyna dzieci. Po meczu nie pozostawało już nic innego jak udać się do różnorodnych stoisk i korzystać z przygotowanych atrakcji. A było ich wiele: dmuchaniec, wata cukrowa, popcorn oraz stoiska takie jak warkoczyki, brokatowe tatuaże, bransoletki z koralików. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się stoiska 32. Wieliszewskiego  dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej, na których znajdowała się armata przeciwlotnicza oraz karabin treningowo — szkoleniowy. Byli również strażacy z OSP Kałuszyn, którzy umożliwili obejrzenie samochodu strażackiego i sprzętu w jaki jest wyposażony. Chętnych, żeby w nim posiedzieć nie brakowało. Nie lada atrakcją dla małych i dużych fanów motoryzacji był samochód terenowy, własność jednego z rodziców. Na pierwszy rzut oka było widać jego przygotowanie do wyścigów w różnych warunkach. Można też było poczęstować się pysznymi ciastami, przygotowanymi przez niezawodne mamy oraz kiełbaską z grilla serwowaną przez tatusiów. To zadanie było wyjątkowo trudne z powodu upału, jaki panował w to piątkowe popołudnie. Miłą niespodziankę sprawił wszystkim Wójt Gminy Wieliszew — pan Paweł Kownacki, który mimo wielu obowiązków znalazł czas, żeby okiem gospodarza zobaczyć co się dzieje w Olszewnicy Starej. Atmosfera dobrej zabawy szybko udzieliła się Panu Wójtowi i ku zadowoleniu dzieci i dorosłych wziął udział w jednym z wielu konkursów i zajął pierwsze miejsce. Wiele się działo, ale najważniejszy jest czas wspólnie spędzony przez dzieci, rodziców i pracowników Szkoły w Olszewnicy Starej. Wszystko to było możliwe dzięki pracy i funduszom Rady Rodziców — organizatora Festynu Rodzinnego oraz wielkiego zaangażowania rodziców i pracowników szkoły. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok. Pełną fotorelację można znaleźć również pod następującym linkiem:http://gazetapowiatowa.pl/wiadomosci/wieliszew/wieliszew-festyn-rodzinny-olszewnicy-starej-zdjecia-wideo/

 

Galeria