101. Rocznica Odzyskania Niepodległości

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Przygotowania do obchodów tego święta zaczęły się w naszej szkole już w czwartek 7 listopada. Dzieci z klasy 0 wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyły w warsztatach plastycznych podczas, których przygotowały piękne symbole narodowe. Przedszkolaki z młodszych grup również robiły kotyliony, każdy na miarę swoich możliwości.
8 listopada odbył się uroczysty apel. Klasa "0" pięknie zaśpiewała utwory muzyczne, oraz wyrecytowała wiersze o tematyce patriotycznej.
Wszystkie dzieci pamiętały również o uczczeniu pamięci osób poległych, którym złożyły hołd pod Pomnikiem Niepodległości na Skwerze 11 listopada w Olszewnicy Starej, zapalając znicze.
O godzinie 11.11, symbolizującej świąteczną datę, odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu polskiego, angażując się w ten sposób w akcję „Szkoła do hymnu”.