STRAJK - informacja
09.04.2019

STRAJK - informacja

Szanowni Rodzice, informujemy, że punkt opieki dla dzieci z klas 0-III został zorganizowany w Domu Wiejskim w Olszewnicy Starej. Opieka będzie zapewniona dla grupy nie większej niż 25 osób w godz. 7.00 — 16.00.

Wycieczka do KIDDOS

Wycieczka do KIDDOS

W poniedziałek 06.05.2019 r. «Skrzaty» i «Tygryski» wybrały się na wycieczkę do KIDDOS w Jachrance. Dwie godziny zabawy w sali, w której znajdowały się różnorodne przeszkody i miejsca do aktywności minęły dzieciom bardzo szybko. Przedszkolaki podczas pobytu miały okazję wcielić się w rolę kucharzy — w trakcie warsztatów kulinarnych samodzielnie przygotowały pizzę.

Zawieszenie strajku
26.04.2019

Zawieszenie strajku

Szanowni Rodzice, informuję, że od soboty 27.04.2019 r. strajk zostaje zawieszony. Zgodnie z organizacją roku szkolnego w naszej placówce dni 29 i 30 kwietnia oraz 2 maja to dni wolne od zajęć dydaktycznych. Odbywają się w tym czasie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. dyrektor szkoły Jolanta Wojdalska

Informacja

Informacja

Szanowni Rodzice, informuję, że w czwartek i piątek tj. 25 — 26 kwietnia 2019 r. jestem w stanie zapewnić zajęcia opiekuńcze dla maksymalnie 25 dzieci w godz. 7.30 — 12.30. Jolanta Wojdalska dyrektor szkoły

Aktualizacja
23.04.2019

Aktualizacja

Szanowni Rodzice, informuję, że w środę 24.04.2019 r. jestem w stanie zapewnić zajęcia opiekuńcze dla maksymalnie 25 dzieci w godz. 7.30 — 12.30. W chwili obecnej nie wiadomo co dalej ze strajkiem, czekamy na decyzję Prezydium ZNP. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

STRAJK - AKTUALIZACJA

STRAJK - AKTUALIZACJA

05.04.2019

Konkurs "Kapelusz Pani Wiosny"

Z okazji nadejścia wiosny, w naszej placówce został ogłoszony konkurs plastyczny pt. «Kapelusz Pani Wiosny». Zadaniem dzieci było wykonanie pracy przestrzennej. Na konkurs wpłynęły 44 prace. Wszystkie kapelusze były piękne, kolorowe i bardzo pomysłowe.

Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Przyrodniczym

Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Przyrodniczym

Czteroosobowa drużyna z klasy drugiej, wytypowana po eliminacjach szkolnych, wzięła udział w IX Gminnym Konkursie Przyrodniczym pt. «W sadzie i w ogrodzie». I chociaż zawodnicy rywalizowali w większości z uczniami klas trzecich, poradzili sobie świetnie.

Ozobot i Smerfy
04.04.2019

Ozobot i Smerfy

Uczniowie klasy I gościli na swoich zajęciach dyrektorów Akademii Liderów Oświaty Szkoły Uczącej Się. Zaprezentowali wykorzystanie Ozobotów na lekcji. Podzieleni na dwa zespoły tworzyli opowiadanie o Smerfach oraz projektowali za pomocą kodów trasę dla robota.

01.04.2019

"Wiosenne przygody zaspanego borsuka"

28 marca odbył się kolejny z cyklu koncertów, które wprowadzają dzieci w świat muzyki. Tym razem była to opowieść słowno-muzyczna pt. «Wiosenne przygody zaspanego borsuka». Dzieci poznały kolejny instrument — fagot.

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny

Było głośno, było kolorowo, było wesoło — tak Pierwszy Dzień Wiosny obchodzili zarówno nasi uczniowie jak i przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych. W tym ważnym dniu dzieci miały wiele atrakcji: zadania z kodowaniem, wiosenne układanki i rebusy, gry i zabawy ruchowe, wiosenne piosenki… Każda klasa i grupa była ubrana w inny, wiosenny kolor.

"Kangur Matematyczny"

W czwartek 21 marca 2019 roku uczniowie z klasy II brali udział w Międzynarodowym Konkursie «Kangur Matematyczny» organizowanym przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych. Zmaganie się z różnymi zadaniami matematycznymi było dla dzieci nie tylko sprawdzeniem swoich umiejętności logicznego myślenia ale również udziałem w międzynarodowej zabawie intelektualnej.

Jak Polska odzyskała niepodległość

Jak Polska odzyskała niepodległość

W dniu 20 marca naszą szkołę odwiedziła Agencja Widowisk Historycznych Arkona. Tematem przewodnim spotkania było odzyskanie przez Polskę niepodległości i życie Polaków pod zaborami. Dzieci dowiedziały się jak polski naród walczył o swoją ojczyznę, swój język i tradycje, a także jakie kary czekały Polaków za wyznawanie patriotyzmu. Uczniowie mogli również zobaczyć jak wyglądał mundur polskiego legionisty oraz broń, którą się posługiwał.