Szkoła podstawowa w Olszewnicy Starej

101. Rocznica Odzyskania Niepodległości
14.11.2019

101. Rocznica Odzyskania Niepodległości

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Przygotowania do obchodów tego święta zaczęły się w naszej szkole już w czwartek 7 listopada. Dzieci z klasy 0 wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyły w warsztatach plastycznych podczas, których przygotowały piękne symbole narodowe. Przedszkolaki z młodszych grup również robiły kotyliony, każdy na miarę swoich możliwości.

Jesienne inspiracje
04.11.2019

Jesienne inspiracje

Uczniowie z klasy III zainspirowani jesiennymi urokami tworzą na zajęciach plastycznych bardzo ciekawe i pomysłowe prace. A jak widać na załączonych zdjęciach, towarzyszy im przy tym spora radość.

03.11.2019

"Był sobie pies 2"

W piątek 18 października uczniowie klas 1-3 wyjechały na wycieczkę do kina na film pt. "Był sobie pies 2". Głównym bohaterem filmu jest odważny i lojalny pies, który dba o szczęście swoich najbliższych.

Dzień dyni
31.10.2019

Dzień dyni

31 października w naszej szkole wszystkie dzieci obchodziły Dzień Dyni. Obchody tego Dnia polegały na pięknych, pomarańczowych strojach, zabawach i tańcach przy muzyce, zajęciach edukacyjnych. Jednym z elementów dyniowego dnia był konkurs rodzinny pt. «Dyniowe, bajkowe cuda», który został zorganizowany przez nauczycieli wychowawców świetlicy szkolnej.

Pamiętamy...
31.10.2019

Pamiętamy...

Tradycyjnie jak co roku przed 1 listopada przedszkolaki i uczniowie z naszej szkoły złożyli kwiaty i zapalili znicze pod Pomnikiem Niepodległości przy Skwerze 11 Listopada w Olszewnicy Starej. Takim gestem oddali hołd wszystkim zmarłym, którzy walczyli o dobro naszej Ojczyzny.

28.10.2019

"Opowieści stracha na wróble"

W październiku dzieci uczestniczyły w kolejnym koncercie muzycznym. Tym razem wysłuchały utworu słowno-muzycznego pt. «Opowieści stracha na wróble». Instrumentem przewodnim tego spotkania był flet poprzeczny.

23.10.2019

"Jesienne Cudaki"

Konkurs plastyczny"Jesienne Cudaki" rozstrzygnięty. Zadaniem było wykonanie wspólnie z dzieckiem jesiennego "cudaka", wykorzystując do tego jesienne skarby. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i wspaniałe prace. Jury miało problem z wyłonieniem zwycięzców, gdyż każda praca zasłużyła na uznanie.

Warsztaty molekularne
22.10.2019

Warsztaty molekularne

Przedszkolaki i uczniowie z naszej szkoły brali udział w bardzo ekscytujących warsztatach z kuchni molekularnej. Chyba nikt nie spodziewał się tak zaskakujących scen jak chociażby przyrządzanie potraw przy użyciu ciekłego azotu, co było dla dzieci czymś niewiarygodnym.

Podziękowania
17.10.2019

Podziękowania

Schronisko w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzone przez «Fundację Braci Mniejszych» składa podziękowania uczniom i rodzicom oraz wszystkim pracownikom szkoły za wsparcie bezdomnych psów w postaci zbiórki najpotrzebniejszych artykułów.

Dzień otwarty klasy 0-III
17.10.2019

Dzień otwarty klasy 0-III

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 21 października 2019 r. od godz. 17.00 odbędzie się dzień otwarty dla rodziców uczniów klas 0-III ( spotkania indywidualne z wychowawcami i nauczycielami ). Serdecznie zapraszamy.

Ślubowanie I klasy
16.10.2019

Ślubowanie I klasy

W dniu 14 października 2019 roku w Szkole Podstawowej w Olszewnicy Starej odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Świadkami ślubowania byli zaproszeni goście: Wójt Gminy Wieliszew pan Paweł Kownacki, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych pan Jacek Banaszek Radna Gminy Wieliszew pani Danuta Wrzesińska, Dowódca 32. Wieliszewskiego Dywizjonu Rakietowego OP im. gen. dyw. Konstantego Orlicz-Dreszera ppłk Grzegorz Konkel, Sołtys wsi Olszewnica Stara pani Anna Afek, Dyrektor szkoły pani Jolanta Wojdalska, nauczyciele szkoły, uczniowie klas 1-3 oraz rodzice uczniów. Uroczystość pasowania uczniów klasy I rozpoczęła się wystąpieniem pani dyrektor, która powitała wszystkich zebranych gości i podkreśliła, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej im. Bronisława Sokoła w Olszewnicy Starej.

Folklor z zespołem
09.10.2019

Folklor z zespołem "Mazowsze"

3 października 2019 r. przedszkolaki z grupy "Tygryski" oraz "0" pojechały na KONCERT EDUKACYJNY pt. „Magiczna Podróż- Piękna Nasza Polska Cała”. Przeżyły pełną niespodzianek i zaskakujących przygód wędrówkę. Wraz z nimi poznały niezwykłe rzemiosło ludowe, charakterystyczne tańce, stroje, instrumenty ludowe, zwyczaje i tradycje. Odwiedziły osiem barwnych i fascynujących miejsc: Mazowsze (Wilanów), Kurpie, Kaszuby, Wielkopolskę (Szamotuły), Śląsk (Wilamowice i Rozbark), Spisz (Jurgów) oraz Lubelszczyznę (Krzczonów).

Sałatki witaminowe
02.10.2019

Sałatki witaminowe

W dniu dzisiejszym w grupie "Tygryski" było przesmacznie, zdrowo i kolorowo. Podczas zajęć, dzieci własnoręcznie przygotowały witaminową sałatkę owocową. Przyrządzenie sałatki dało nam wiele radości - było pysznie.

Pieczemy chleb
01.10.2019

Pieczemy chleb

Uczniowie klasy III stwierdzili ostatnio, że nie ma nic pyszniejszego niż własnoręcznie przygotowany chleb. Stało się to możliwe dzięki pani Kasi, która zrobiła zakwas i przyniosła mąkę potrzebną do wypieku chleba. Każdy uczeń miał okazję samodzielnie wyrabiać ciasto, a gdy było ono już gotowe nastąpił czas oczekiwania na wypiek.

Sprzątanie świata 2019
27.09.2019

Sprzątanie świata 2019

W piątek 27 września uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych wyruszyły w teren w ramach udziału w akcji «Sprzątanie Świata». Dzieci przemaszerowały ulicą Warszawską, Ogrodową i Małą. Z wielką chęcią i zaangażowaniem zbierały wszystkie śmieci mając na uwadze dobro swojej najbliższej okolicy.