Spotkanie

Spotkanie

W poniedziałek 18.03.2019 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z pedagogiem szkolnym nt „Czas wolny mojego dziecka”. Po spotkaniu będzie czas na rozmowy indywidualne z nauczycielami o postępach w nauce i zachowaniu dzieci. Serdecznie zapraszamy!

Rekrutacja 2019/2020
13.02.2019

Rekrutacja 2019/2020

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem czynności w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020 do oddziałów przedszkolnych. Niezbędne dokumenty są dostępne do pobrania w zakładce DOKUMENTY/DLA RODZICÓW.

Jak Polska odzyskała niepodległość

Jak Polska odzyskała niepodległość

W dniu 20 marca naszą szkołę odwiedziła Agencja Widowisk Historycznych Arkona. Tematem przewodnim spotkania było odzyskanie przez Polskę niepodległości i życie Polaków pod zaborami. Dzieci dowiedziały się jak polski naród walczył o swoją ojczyznę, swój język i tradycje, a także jakie kary czekały Polaków za wyznawanie patriotyzmu. Uczniowie mogli również zobaczyć jak wyglądał mundur polskiego legionisty oraz broń, którą się posługiwał.

Marcowa pogoda

Marcowa pogoda

W pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, staramy się pracować różnymi metodami. 14 marca 2019 r. dzieci z grupy „Żabki” wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem Edukacji przez Ruch Doroty Dziamskiej. Tematem pracy była „Marcowa pogoda”. Na początku zajęcia, z pomocą pacynki myszki, dzieci przypomniały charakterystyczne cechy zmiennej, marcowej pogody.

Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 20, 21, 22 marca odbędą się Rekolekcje Wielkopostne. Msza rekolekcyjna dla dzieci będzie o godz. 11.00 . W tych dniach klasy I i II kończą zajęcia o godz. 10.35. Świetlica czynna od 10.30 do 17.00. Basen dla klasy drugiej odwołany.

Wyróżnienie w konkursie
10.03.2019

Wyróżnienie w konkursie

8 marca 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach odbył się gminny etap 42. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Natalia Pytlewska kl. I i Sofia Kozhevnikova kl. II.

Wiosenne kanapki
08.03.2019

Wiosenne kanapki

Nie ma nic pyszniejszego niż samodzielnie przygotowane drugie śniadanie. Z takim przekonaniem uczniowie klasy II wykonali «wiosenne kanapki». Po starannym umyciu rąk oraz przyniesionych warzyw każde dziecko chętnie zabrało się do pracy.

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Pierwsza pomoc przedmedyczna

W ramach Akcji Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w dniu 5.03.2019 r. przedszkolaki oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bronisława Sokoła z Olszewnicy Starej wzięli udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W atmosferze pełnego zaangażowania dzieci przedszkolne przyswajały praktyczną wiedzę dotyczącą bandażowania, robienia prostych opatrunków natomiast dzieci z klas I-III praktycznie wykorzystywały wiedzę z zakresu oceny stanu poszkodowanego, prawidłowego sposobu wzywania pomocy, zastosowania pozycji bocznej bezpiecznej oraz wstępnego prowadzenia resuscytacji na fantomie.

Puszyste i kolczaste

Puszyste i kolczaste

W czwartek 28 lutego br. uczniów i przedszkolaków z naszej szkoły odwiedziły puchate i kolczaste zwierzątka. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, na których oprócz oglądania i dotykania zwierząt zapoznały się z ich trybem życia, upodobaniami, zwyczajami oraz dowiedziały się w jaki sposób należy postąpić jeżeli spotkałyby takie zagubione zwierzątko.

Nauka jazdy na łyżwach na Stadionie Narodowym
26.02.2019

Nauka jazdy na łyżwach na Stadionie Narodowym

W dniu 26.02.2019 r. uczniowie z klas I-II uczestniczyli w wyjeździe na Stadion Narodowy w Warszawie. Dzieci wzięły udział w zajęciach sportowych organizowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach projektu pod nazwą «Sport dla Wszystkich — Upowszechnianie Sportów Zimowych»

24.02.2019

"Niezwykłe przygody kropelki wody"

W poniedziałek 25 lutego br. odbył się w naszej szkole jeden z cyklicznych koncertów. Instrumentem przewodnim tego spotkania był flet poprzeczny.

Bal karnawałowy 2019
18.02.2019

Bal karnawałowy 2019

Zakodowane Walentynki
14.02.2019

Zakodowane Walentynki

Dzień Babci i Dziadka
29.01.2019

Dzień Babci i Dziadka

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco. Powodem takiej atmosfery był obchodzony w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Mimo zimowej aury był to najcieplejszy dzień w roku, który sprawił wszystkim ogromną radość. Tak też było 25.01.2019 r. w Sali Widowiskowej im. K . Klenczona w Wieliszewie, gdzie przybyli nasi najukochańszy dziadkowie.

Plan zajęć półkolonii zimowych
22.01.2019