Wycieczka do Gąsiorowa

Data: 27.03.2024 r., godz. 09.00    113
Święta Wielkanocne tuż-tuż… Czas więc odświeżyć i poszerzyć swoją wiedzę na temat tradycji związanych z tymi ważnymi dniami. Okazją ku temu stał się pobyt przedszkolaków w Gąsiorowie. Dzieci słuchały opowieści o zwyczajach i tradycjach świątecznych panujących na wsi. Ozdobiły pisanki i nauczyły się lepić pierogi. Na podwórku mogły obejrzeć z bliska wiosenne kwiaty, krzewy agrestu i porzeczki oraz dowiedzieć się, przy pomocy jakich narzędzi można przygotować ogródek pod zasiew, oraz przeprowadzić wiosenne porządki.